Muncie SH PTO Серија

Muncie SH PTO Опис:
На Muncie SH PTO серија е воздухот промена само моќ полетување специјално дизајниран за висок вртежен момент апликации, како што се пневматски дувалки, вакуумски пумпи, рефус храна камиони, и голем обем на хидраулична пумпа дискови. Тоа е дизајниран за да се пополни јазот меѓу TG серијата и екстра тешки 82 серија.

Ако имате било какви прашања или е потребна помош контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот. посетете ја нашата веб-продавница да ги погледнете нашите делови инвентар.

Клучни карактеристики / Предности:

  • Интегрален дизајн на воздухот смена: Не изложени воздухот цилиндар
  • Висок капацитет на вртежен момент: Ги исполнува барајќи апликации
  • 17 влез сетови за брзини: Одговара на повеќето популарни преноси
  • 6 или 8-болт леано железо домување: Лесно монтирање, висока јачина
  • 5 соодноси брзина: разноврсност
  • 12 опции излез вратило: Одговара на повеќето популарни типови на пумпи

заеднички апликации:

  • Сува Масовно Дарданелскиот

  • вакуумски пумпи

  • Масовно наслови Миксери

  • Тандем пумпа Дискови

Muncie SH серија делови сломMuncie SH PTO делови дефект

Преземи како PDF

Прирачник Muncie SH КористењеПрирачник Muncie SH Серија Користење

Преземи како PDF

Упатство за инсталација Muncie SHУпатство за инсталација Muncie SH

Преземи како PDF

Muncie SH Серија Спецификации
станбена изградба Гусани
брзина на коефициенти 5
Излез вратило Опции 12
Rotatable пумпа Прирабница стандард
Аранжмани Собранието 2
Внесете Менувач колекции 17
приближна тежина 35 lbs. (15.9 Килограм.)
Макс вртежен момент
наизменичното 400 lbs.ft. (542 nm)
континуирано 280 lbs.ft. (397 nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
наизменичното 76 HP (57 kW)
континуирано 53 HP (40 kW)
Камион делови Магазин

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >