Muncie Алфа PTO

MUNCIE алфа PTOОпис:

Muncie моќ производи’ Алфа нов * * Серија del Torrente, робустен користи внатрешните компоненти од Muncie TG серијата, во повеќе компактно куќиште. механизам составен промена обезбедува соодветна дозвола на Dodge Ram 4 x 4 шасија со рачни менувачи.

Клучни карактеристики / Предности:

 • Нодуларен лив домување: Поголема сила наспроти леано железо домување
 • 6 или 8-завртки домување: За поедноставена инсталација
 • Постојана мрежа влез брзина: Изолати пренос од грешки ангажман
 • компактна големина: Намалува монтажа пречки
 • Електрична / хидраулична опција промена: Ја елиминира потребата за кабли промена
 • Rotatable хидраулични прирабници: Максимизира дозвола пумпа

Ако имате било какви прашања или е потребна помош идентификување на вашиот del Torrente, или делови, контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот.

заеднички апликации:

 • депонија камион

 • одбиваат возила

 • вакуум Камиони

 • Нови возила

 • Truck Mounted Cranes

 • Возила за обновување

 • авто транспорт

 • резервоарот Камиони

PTO БрошураMuncie Алфа Серија PTO Брошура

Преземи како PDF

Muncie PTO Делови сломMuncie Алфа Серија PTO Делови слом

Преземи како PDF

упатство за инсталација MuncieMuncie Алфа Серија инсталација & Прирачник за сопственик,

Преземи како PDF

Прирачник Muncie сопственициПрирачник Muncie Алфа Серија PTO Дополнително Инструкции

Преземи како PDF

Алфа Серија Спецификации
станбена изградба нодуларен лив
брзина на коефициенти 7
Менувач терени Понудена D94
Излез вратило Опции 6
Rotatable пумпа Прирабница стандард
Аранжмани Собранието 3
приближна тежина 22 lbs. (10 Килограм.)
Макс вртежен момент
наизменичното 230 lbs.ft. (312 nm)
континуирано 161 lbs.ft. (218 nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
наизменичното 44 HP (33 kW)
континуирано 31 HP (23 kW)
Камион делови Магазин

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >