Muncie гард PTO Серија

Muncie гард PTOОпис:
една брзина ГС Серија, еден степен на пренос PTO има најосновните дизајн и најмалку составни делови на било Muncie PTO.

Самиот првото Моќ полетувања беа единечни опрема единици. ГС е совршено прилагоден за светло за средни апликации должност како мали депонија камиони и земјоделски дигалки. Излез вратило на еден степен на пренос del Torrente, е во близина на пренос, толку директни пумпа прирабници планината не се достапни.

Ако имате било какви прашања или е потребна помош идентификување на вашиот del Torrente, или делови, контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот. посетете ја нашата PTO делови веб продавницата за да ја видите нашите инвентар.

Клучни карактеристики / Предности:

  • лесни & сосема операција
  • Компактно куќиште со лесна инсталација
  • Едноставен дизајн овозможува лесно, евтина услуга

заеднички апликации:

  • Единствен / тандемска оска дампери

  • фарма Дигалки

  • Светло Duty Wreckers

  • Навалите-назад Носачи за автомобили

Muncie гард БрошураMuncie гард Делови слом

Преземи како PDF

Прирачник Muncie гард КористењеПрирачник Muncie гард PTO Користење

Преземи како PDF

Muncie Прирачник гард инсталацијаУпатство за инсталација Muncie гард серија

Преземи како PDF

Muncie гард Серија Димензии

Muncie SG series dimensions

Muncie гард Серија Спецификации
станбена изградба алуминиум
брзина на коефициенти 1
Излез вратило Опции 7/8″ Rd.
Менувач терени Понудена 21
Видови Shift Само кабел
Аранжмани Собранието 2
приближна тежина 7 lbs. (3.2 Килограм.)
Макс вртежен момент
наизменичното 130 lbs.ft. (176 nm)
континуирано 91 lbs.ft. (123 nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
наизменичното 25 HP (19 kW)
континуирано 17 HP (12.7 kW)
Камион делови Магазин

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >