Muncie FR / FA PTO Series

Muncie FR / четири PTOОпис:
Muncie FR ФА PTO Серија, моќ полетувања се дизајнирани во соработка со инженерите на Ford Motor Company за да одговара на 5R110 TorqShiftR 4R100 и автоматски менувачи

Постојат два модели за секој достапен серија: на FR63 и FA62 за погон на две тркала возила, и FR67 и FA64 за погон на четири тркала. на FR63, FR67, FA62 и се достапни во оддалечените и директна модели планината пумпа. На FA64 е достапен како предната оска, само директни модел планината пумпа. Сите се мокри тип спојка моќ полетувања.

Ако имате било какви прашања или е потребна помош идентификување на вашиот del Torrente, или делови, контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот. посетете ја нашата PTO делови веб продавницата за да ја видите нашите инвентар.

Muncie FR67 Димензии

Muncie FR67 Серија PTO Димензии

Muncie димензии FR63

Muncie FR63 Серија PTO Димензии

Клучни карактеристики / Предности:

 • Интегрален дизајн електромагнетниот (FR67): Го намалува времето на инсталација
 • Електромагнетниот активира промена спојка: позитивни, нема “опрема судир” ангажман
 • Спирален подготвуваат во текот на (ФА): тивка работа
 • Пре-конфигуриран темперамент жици: лесно, plug-in-инсталација
 • Далечински и директен модели планината: Разновидно монтирање на пумпа
 • Една година гаранција: обезбедување на квалитет

заеднички апликации:

 • депонија камион

 • Wreckers

 • снег Плугови

 • Воздушната корпата Камиони

 • Навалите назад Превозниците лифт

 • лифт портата

Muncie EN / ФА БрошураMuncie FR / ФА серија PTO Брошура

Преземи како PDF

Muncie FR / ФА серија делови сломMuncie FR/FA Series PTO Parts Breakdown

Преземи како PDF

Прирачник Muncie FR / ФА КористењеПрирачник Muncie FR / ФА серија Користење

Преземи како PDF

Упатство за инсталација Muncie FR / РАУпатство за инсталација Muncie FR / ФА серија PTO

Преземи како PDF

Muncie PTO ФА серија Muncie FR PTO Серија
станбена изградба нодуларен лив алуминиум
Најголемиот пумпа Понудена 2.9 со. во. 2.0 cu.in.
Излез вратило Опции 3/4″- 11 шпонка
Rotatable пумпа Прирабница стандард
приближна тежина 34 lbs. (15.42 Килограм.)
Камион делови Магазин

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >