Muncie CS24 / CS25 PTO

Muncie CS24 / CS25 PTOОпис:
На CS24 Серија Power полетување е спојката Shift del Torrente, наменета за Алисон WorldR и Caterpillar автоматски менувачи. Серија PTO CS-24 се занимава со помош на електромагнетниот активира, квачило пакет. електромагнетниот ангажманот е изграден во del Torrente, и инсталација е поедноставен од страна на барање на само еден приклучок за црево. А далечински монтирани електромагнетниот опција е достапна за повеќе компактен монтажен.

Ако имате било какви прашања или е потребна помош идентификување на вашиот del Torrente, или делови, контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот.

Клучни карактеристики / Предности:

 • Четири далечински монтажа на излез шахтите во двете приспособени и прирабница видови: Флексибилност за далечински пумпа дискови
 • S.A.E. “А”, “B”, “BB”, и DIN 5462 директна опции планината пумпа: Одговара на повеќето популарни пумпи
 • Rotatable директна прирабници планината: Им овозможува на пумпата за да биде поставен за максимална дозвола
 • Компатибилен со PTO Shaft Екстензии за Алисон преноси: Се движи на пумпата се качи на задниот дел на пренос за големи дозвола пумпа
 • Патентиран Muncie повлечете сопирачките: Спречува вратило ротација во “OFF” Мод
 • Стандард за подмачкување под притисок: Без дополнителни трошоци
 • Две аранжмани собранието: Дозволува PTO да биде монтиран на вратило високи или ниски, од двете страни на преносниот

заеднички апликации:

 • одбиваат возила

 • резервоарот Камиони

 • Мраз и снег контрола Камиони

 • копач derricks

 • Воздушната корпата Камиони

 • депонија тела

Muncie CS24 / CS25 Серија БрошураMuncie CS24 / CS25 Серија Брошура

Преземи како PDF

Muncie CS24 / CS25 серија делови сломMuncie CS24 / CS25 Series Parts Breakdown

Преземи како PDF

Muncie CS24 / Прирачник CS25 PTO КористењеMuncie CS24 / CS25 Серија инсталација & Прирачник за сопственик,

Преземи како PDF

Muncie CS24 / Упатство за инсталација CS25Muncie CS24 / Прирачник CS25 Серија Дополнително Инструкции

Преземи како PDF

Muncie CS24 CS25 PTO Серија Спецификации
станбена изградба нодуларен лив
брзина на коефициенти 7
повлечете сопирање стандард
Излез вратило Опции 12
Rotatable пумпа Прирабница стандард
Аранжмани Собранието 2
приближна тежина 52 lbs. (23.6 Килограм.)
Макс вртежен момент
наизменичното 325 lbs.ft. (440 nm)
континуирано 228 lbs.ft. (308 nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
наизменичното 62 HP (46.2 kW)
континуирано 43 HP (32 kW)
Камион делови Магазин

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >