Muncie CD10 PTO

Muncie CD10 PTOОпис:

На ЦД-10 Серија Power полетување е постојана диск (не-shiftable) PTO дизајнирани за употреба на автоматски менувачи Алисон и Caterpillar. На ЦД-10 обезбедува функционална алтернатива на предниот, чудак вратило управувано, хидраулична пумпа апликации. А изборот на популарната S.A.E. и DIN директна опции планината пумпа и вртежен момент рејтингот до 400 lb.ft. даваат моќ и флексибилност за најсложените апликации.

Клучни карактеристики / Предности:

  • до 400 lb. ФТ. капацитет на вртежниот момент и 76 H.P. @ 1000 вртежи во минута: Моќ да се вози со висок волумен пумпи
  • Три стандарден излез шахтите во двете приспособени и прирабница видови: Флексибилност за далечински пумпа дискови
  • S.A.E. “А”, “B”, “BB”, и “C”; ОД 5462 директна опции планината пумпа: Одговара на повеќето популарни пумпи
  • Мулти-позиција директно прирабници планината: Им овозможува на пумпата за да биде поставен за максимална дозвола
  • Дизајнирани да работат со PTO Shaft Екстензии Muncie за Алисон 3000 и 4000 серија преноси: Дозвола за голем обем и променлива поместување пумпи
  • Четири договори собранието: Дозволува PTO да биде монтиран на вратило високи или ниски, од двете страни на преносниот
  • Стандард за подмачкување под притисок: Без дополнителни трошоци

Ако имате било какви прашања или е потребна помош идентификување на вашиот del Torrente, или делови, контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот.

Muncie CD10 заеднички апликации:

  • одбиваат возила

  • улични чистачи

  • Мраз и снег контрола Камиони

Muncie CD10 Серија БрошураMuncieCD10 Серија Брошура

Преземи како PDF

Muncie CD10 серија делови сломMuncie CD10 серија делови слом

Преземи како PDF

Прирачник Muncie CD10 Серија КористењеПрирачник Muncie CD10 Серија Користење

Преземи како PDF

Упатство за инсталација Muncie CD10 СеријаMuncie CD10 Серија Автоматско Опции Пренос

Преземи како PDF

Muncie CD10 Серија PTO повеќе вратило инсталацијаMuncie CD10 Серија PTO повеќе вратило инсталација

Преземи како PDF

Muncie CD10 Серија Спецификации
станбена изградба нодуларен лив
брзина на коефициенти 5
Притисок врз Љубе црево (потребно) стандард
Излез вратило Опции 12
Rotatable пумпа Прирабница стандард
приближна тежина 39 lbs. (17.7 Килограм.)
Макс вртежен момент
наизменичното 400 lbs.ft. (542 nm)
континуирано 280 lbs.ft. (279 nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
наизменичното 76 HP (57 kW)
континуирано 53 HP (40 kW)
Камион делови Магазин

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >