Muncie CD40 PTO

Muncie CD40 PTO серијаОпис:
Серија PTO Muncie CD40 има способност да имаат максимална PTO излез вртежен момент за живи мотор управувано опрема. На CD40 има истиот дизајн технологијата како CS41, вклучувајќи завршница земјата на задолженост и преголеми лежишта и шахти за да обезбеди максимална способност моќ.

Серија CD40 е оценет со 600 lb-ft. и е на располагање со 5 опции излез вратило вклучувајќи и целосно да се ротира за хидраулична пумпа адаптери. Тоа е понудена во две стапки брзина и два станбени аранжмани за да се обезбеди локации вратило или високи или ниски за двете страни на преносниот.

Ако имате било какви прашања или е потребна помош идентификување на вашиот del Torrente, или делови, контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот.

Клучни карактеристики / Предности:

 • Прецизност земјата брзини: Висок капацитет на вртежен момент со тивка работа
 • Екстра голем лежишта & компоненти: Висок вртежен момент и издржливост
 • 1410 Серија далечински монтажа на излез вратило: За далечинско пумпа дискови
 • S.A.E. “B” и “C” и DIN 5462 директна опции монтирање: Одговара на повеќето популарни пумпи со висок степен на моќност
 • Rotatable директна прирабници планината: Им овозможува на пумпата за да биде поставен за максимална дозвола
 • Две аранжмани собранието: Дозволува PTO да биде монтиран на вратило високи или ниски, од двете страни на преносниот
 • Стандард за подмачкување под притисок: Без дополнителни трошоци

заеднички апликации:

 • пожар опрема

 • кранови

 • изградба опрема

 • Одбива опрема

Muncie CD40 БрошураMuncie CD40 Серија Брошура

Преземи како PDF

Muncie CD40 серија делови сломMuncie CD40 серија делови слом

Преземи како PDF

Прирачник Muncie CD40 Серија КористењеПрирачник Muncie CD40 Серија Користење

Преземи како PDF

Упатство за инсталација Muncie CD40 СеријаУпатство за инсталација Muncie CD40

Преземи како PDF

Muncie CD40 Серија Спецификации
станбена изградба нодуларен лив
брзина на коефициенти 2
Излез вратило Опции 5
Rotatable пумпа Прирабница стандард
Аранжмани Собранието 2
приближна тежина 65 lbs. (29.5 Килограм.)
Макс вртежен момент
наизменичното 600 lbs.ft. (813 nm)
континуирано 420 lbs.ft. (569 nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
наизменичното 114 HP (85 kW)
континуирано 80 HP (60 kW)
Камион делови Магазин

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >