Muncie CS20 / CS21 PTO

Muncie CS21 / CS21 PTOОпис:
Дизајнот на Muncie CS20-CS21 Серија del Torrente, е врз основа на истата технологија како CS10. Иако 20% помали, на CS20-CS21 е уште една тешка должност PTO за големи апликации како снег & отстранување мраз, тандем & депонии тројна оска, влечни гориво, refuelers авиони, задните & страна подигнувачот одбиваат возила, копач derricks, и воздушни уреди.
Серија PTO CS20-CS21 има рејтинг вртежен момент се движат од 200-325 lb.ft. и карактеристики 7 соодноси внатрешна брзина. Највисоката скоростите CS20-CS21, е идеална за апликации комунални возила за да се добие висока стапка на проток од помала зафатнина хидраулични пумпи по пониски брзини на моторот. Тоа е достапен во 11 различни видови излез вратило вклучувајќи стандардни 1-1 / 4″ круг, SAE “B” или 2 Болт само или комбинација 2 & 4 Болт, SAE “А” 2 Болт, SAE “B-B” 2 & 4 Болт, и нестандардни 4 Болт “G” опција. Други опции излез вратило вклучуваат 1410 тип придружник прирабница, ДИН 100 придружник прирабница и DIN 5462 хидраулични планината. Хидрауличните прирабници се 3600 може да се ротира со повеќе монтажа позиции.
Две домување на располагање се конфигурации за да се обезбеди локации излез вратило или високи или ниски за двете страни на преносниот. Ова го прави полесно за инсталација и се подобро прилагодени за денешниот затворен простор шасија. Верзија за CS21 има далечински монтирани електромагнетниот вентил што го прави повеќе компактна единица.

Ако имате било какви прашања или е потребна помош идентификување на вашиот del Torrente, или делови, контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот.

Клучни карактеристики / Предности:

 • Четири далечински монтажа на излез шахтите во двете приспособени и прирабница видови.
 • Флексибилност за далечински пумпа дискови.
 • S.A.E. “А”, “B”, “BB”, и DIN 5462 директна опции планината пумпа.
 • Одговара на повеќето популарни пумпи.
 • Rotatable директна прирабници планината.
 • Им овозможува на пумпата за да биде поставен за максимална дозвола.
 • Компатибилен со PTO Shaft Екстензии за Алисон преноси.
 • Се движи на пумпата се качи на задниот дел на пренос за големи дозвола пумпа.
 • Патентиран Muncie повлечете сопирачките.
 • Спречува вратило ротација во “OFF” Мод.
 • Две аранжмани собранието.
 • Дозволува PTO да биде монтиран на вратило високи или ниски, од двете страни на преносниот.

заеднички апликации:

 • депонија камион

 • одбиваат возила

 • вакуум Камиони

 • Нови возила

 • Truck Mounted Cranes

 • Возила за обновување

 • авто транспорт

 • резервоарот Камиони

Muncie CS20 / CS21 БрошураMuncie CS20 / CS21 Серија Брошура

Преземи како PDF

Muncie CS20 / CS21 Делови сломMuncie CS20 / CS21 Делови слом

Преземи како PDF

Muncie CS20 / Прирачник CS21 Серија КористењеMuncie CS20 / Прирачник CS21 Серија Користење

Преземи како PDF

Muncie CS20 / Упатство за инсталација CS21 СеријаMuncie CS20 / Упатство за инсталација CS21

Преземи како PDF

Muncie CS20 – CS21 Series Specifications
станбена изградба нодуларен лив
брзина на коефициенти 7
повлечете сопирање стандард
Излез вратило Опции 12
Rotatable пумпа Прирабница стандард
Аранжмани Собранието 2
приближна тежина 52 lbs. (23.59 Килограм.)
Макс вртежен момент до 325 lb. ФТ.
Камион делови Магазин

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >