Muncie 82 PTO

Muncie 82 PTO серијаОпис:

на Muncie 82 PTO серијата е Тешки, 8 Болт del Torrente, наменета за возење машинска опрема и висока јачина на звук или повеќе дел хидраулични пумпи со високи барања вртежен момент. на 82 Серија има куќиште од леано железо, рачката или воздух промена, и опционални еден / двојно хидраулични месеци пумпа.

Клучни карактеристики / Предности:

 • до 500 lb.-ft. капацитет на вртежниот момент и 95 H.P. @ 1000 вртежи во минута: Моќ да се вози со висок волумен пумпи, висок CFM компресори
 • Двонаменски промена на воздухот: Позитивен ангажман и повлекување
 • Две придружник прирабница излез видови: Флексибилност за далечински пумпа и механички дискови
 • Седум директна опции планината пумпа: S.A.E. “B”, “BB”, “C”, “D”; и DIN 5462 месеци
 • Rotatable директна прирабници планината: Им овозможува на пумпата за да биде поставен за максимална дозвола.

Ако имате било какви прашања или е потребна помош контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот. посетете ја нашата веб-продавница да ги погледнете нашите делови инвентар.

заеднички апликации:

 • Сува Масовно Дарданелскиот

 • вакуум Камиони

 • класа 8 Wreckers

 • Масовно наслови Миксери

 • Пријавете се натоварувачи

 • генератор поставува

 • резервоарот Камиони

на Muncie 82 Серија del Torrente, има моќ да се вози голем обем пумпи, висок CFM компресори. Двонаменски воздухот смена за позитивен ангажман и повлекување. Две видови придружник прирабница излез додава разноврсност за далечински пумпа и механички дискови. Седум директна опции планината пумпа: S.A.E. “B”, “BB”, “C”, “D”; и DIN 5462 месеци.

Muncie 82 Серија PTO БрошураMuncie 82 Серија PTO Брошура

Преземи како PDF

Muncie 82 Серија PTO Делови сломMuncie 82 Серија PTO инсталација & Прирачник за сопственик,

Преземи како PDF

Muncie 82 серија Спецификации
станбена изградба Гусани
брзина на коефициенти 8
Излез вратило Опции 9
Rotatable пумпа Прирабница стандард
Аранжмани Собранието 2
приближна тежина 85 lbs. (38.6 Килограм.)
Макс вртежен момент
наизменичното 500 lbs.ft. (678 nm)
континуирано 350 lbs.ft. (475 nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
наизменичното 95 HP (71 kW)
континуирано 67 HP (50 kW)