Muncie CS6 / CS8 PTO

Muncie CS6 CS8 PTOОпис:
На CS6 и CS8 серија се спојки Shift del Torrente, е дизајниран да работи одлично на Алисон 1000 & 2000 серија автоматика и многу актуелни рачни менувачи. Како и сите од Muncie е “спојката Shift” линија на PTOs, на CS6 / 8 нуди популарна директна опции планината пумпа, како и патентиран вратило сопирачките Muncie е, стандардна карактеристика. Надградена мулти-диск спојката кочница може да се користи кога е потребна апсолутен прекин на вратило.

Една неодамнешна опција е редуктор менувачот (CSGB200-125) со што се намалува брзината на излез вратило од 50%, што го прави идеално решение за апликации со мала брзина.

Спојката Shift PTOs се користи во комбинација со СПД-1000A, Систем за заштита на уред, голема мера може да го намали скапи пренос и опрема поправки предизвикани со пречекорување на границите во функција. во прилог, оперативни ограничувања може да се применат за да се осигура безбедноста на операторот на опрема и минувачи.

Ако имате било какви прашања или е потребна помош идентификување на вашиот del Torrente, или делови, контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот. посетете ја нашата PTO делови веб продавницата за да ја видите нашите инвентар.

Клучни карактеристики / Предности:

 • 23 внесување на пренос на брзини: Одговара на повеќето популарни автоматски и рачни менувачи
 • Три далечински монтажа на излез шахтите во приспособени и прирабница видови: Флексибилност за далечински пумпа дискови
 • S.A.E. “А”, “B”, и “BB”; ОД 5462 директна опции планината пумпа: Одговара на повеќето популарни пумпи
 • Rotatable директна прирабници планината: Им овозможува на пумпата за да биде поставен за максимална дозвола
 • Патентиран Muncie повлечете сопирачките: Спречува вратило ротација во “OFF” Мод
 • Факултативна генератор на пулс: Ај монитор систем за заштита на уред PTO брзина вратило

заеднички апликации:

 • Одбива опрема

 • Љубе Камиони

 • копач derricks

 • Воздушната корпата Камиони

 • Мраз и снег контрола Камиони

Muncie CS6 / CS8 БрошураMuncie CS6 / CS8 Серија Брошура

Преземи како PDF

Muncie CS6 / CS8 серија делови сломMuncie CS6 / CS8 Series Parts Breakdown

Преземи како PDF

Muncie CS6 / Прирачник за сопственик, CS8Muncie CS6 / Прирачник CS8 Серија сопственикот

Преземи како PDF

Muncie CS6 / Упатство за инсталација CS8Muncie CS6 / Упатство за инсталација CS8 PTO

Преземи како PDF

Muncie CS6 Серија

Muncie CS8 Серија

Muncie CS6 CS8 dimensional drawing

димензионални цртежи

Muncie CS6 / CS8 PTO Серија Спецификации
станбена изградба нодуларен лив
брзина на коефициенти 7
Излез вратило Опции 12
Rotatable пумпа Прирабница стандард
Аранжмани Собранието 4
повлечете сопирање стандард
приближна тежина 47 lbs. (21.3 Килограм.)
Макс вртежен момент
наизменичното 300 lbs.ft. (407 nm)
континуирано 210 lbs.ft. (285 nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
наизменичното 57 HP (43 kW)
континуирано 40 HP (30 kW)
Камион делови Магазин

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >