Muncie FR66 PTO

Muncie FR66 PTOОпис:
Денешниот дизел мотори не го прават тоа лесно за инсталација на пумпите спојката и монтажа колекции!
решение: Muncie е FR66 PTO Серија Power полетување
на 2011 Форд Супер Duty, 6R140 опремен со автоматски менувач и Серии PTO на Muncie FR66 може да пренесува во живо на енергија на вашиот хидрауличниот систем.

На FR66 може да донесе до 200 lb. ФТ. вртежен момент за стационарни апликации и мобилни апликации се можни само со до 120 lb. ФТ. вртежен момент. Збогувајте се со низок рејтинг моќ, замена ремени, и тешко спојката инсталации пумпа.

FR66 Серија PTO Muncie обезбедува максимален капацитет на вртежниот момент со изненадувачки едноставна инсталација. Muncie Power carries the widest range of auxiliary power for the Ford. If the Torqshift automatic is your choice, само del Torrente, СР серија може да обезбеди до 190 Ft-lbs на излез вртежен момент.

Ако имате било какви прашања или е потребна помош идентификување на вашиот del Torrente, или делови, контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот. посетете ја нашата PTO делови веб продавницата за да ја видите нашите инвентар.

Клучни карактеристики / Предности:

 • Електромагнетниот активира промена спојка: позитивни, нема “опрема судир” ангажман
 • Спирален подготвуваат во текот на (ФА): тивка работа
 • Пре-конфигуриран темперамент жици: лесно, plug-in-инсталација
 • Далечински и директен модели планината: Разновидно монтирање на пумпа
 • Една година гаранција: обезбедување на квалитет

заеднички апликации:

 • кранови

 • депонија камион

 • Wreckers

 • снег Плугови

 • Воздушната корпата Камиони

 • лифт портата

 • хидраулични Алатник

 • Бејл шила

 • Навалите назад Носачи за автомобили

Muncie FR66 ProchureMuncie FR66 Серија PTO Брошура

Преземи како PDF

Muncie FR66 серија делови сломMuncie FR66 Series PTO Parts Breakdown

Преземи како PDF

Прирачник Muncie FR66 КористењеMuncie FR66 Series Прирачник за сопственик,

Преземи како PDF

Muncie Прирачник FR66 инсталацијаУпатство за инсталација Muncie FR66 Серија PTO

Преземи како PDF

Muncie CS41 PTO Серија
станбена изградба нодуларен лив
Пумпа текови @ 1200RPM 2.4 – 13.3 ГПМ
Стандардна излезна оска 1 – 1/4″ дијаметар
PTO излез вратило (директен приклучок) 3/4″ – 11 шпонка
Rotatable пумпа Прирабница стандард
приближна тежина 28 lbs. (12.7 Килограм.)
Макс вртежен момент
наизменичното 200 lbs.ft. (271 nm)
континуирано 140 lbs.ft. (190 nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
наизменичното 39 HP (29 kW)
континуирано 22 HP (16 kW)
Камион делови Магазин

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >