Muncie GA / ГМ PTO

Muncie GA / ГМ PTOОпис:
серија на PTO GA / ГМ се спојки PTOs Shift стил дизајниран во соработка со ГМ инженери за Алисон 1000, 2000, 2400 серија преноси.

Овие PTOs се специјално за примена на 2001 и понови ГМ 3600 серија камиони. И двата модели се исти PTO единица со разликата во менувањето и монтажа колекции на потребните. Моделот на ГМ бара употреба на специјални електромагнетниот и хидраулична пумпа цевки, како и топлина штитови за PTO и директен-спарен хидраулична пумпа.

И ГА и ГМ користат далечински монтирани промена електромагнетниот и скратена затворени лого капак за да се задржи на големината на PTO на минимум.

Клучни карактеристики / Предности:

  • Спојката тип на пренос: позитивни, нема “опрема судир” ангажман
  • компактна големина: лесна инсталација
  • Далечински електромагнетниот: Електромагнетниот држи подалеку од извори на топлина (издувниот) – ја намалува големината на PTO
  • Прилагодено инсталација колекции: ГМ ги исполнува барањата на топлина оклопна – Ги обезбедува сите потребни голема заграда и хардвер за да се поедностави инсталација

Ако имате било какви прашања или е потребна помош идентификување на вашиот del Torrente, или делови, контактирајте со нас денес, или јавете ни се од понеделник до петок 8 часот претпладне за да се 5 часот попладне EST на 877-766-4600 или 407-872-1901. Ние нудиме истиот ден, превозот во светот.

заеднички апликации:

  • депонија камион

  • Wreckers

  • Воздушната корпата Камиони

  • Подигнете Гејтс

  • Навалите назад Носачи за автомобили

Muncie GA / ГМ Серија PTO Димензии

Muncie GA GM Dimensions

Muncie GA / ГМ серија делови сломMuncie GA / GM Series PTO Parts Breakdown

Преземи како PDF

Muncie GA / Прирачник ГМ КористењеMuncie GA / Прирачник ГМ служба Серија

Преземи како PDF

Muncie CS24 / Упатство за инсталација CS25Muncie CS24 / CS25 Серија PTO инсталација & Прирачник за сопственик,

Преземи како PDF

Muncie GA / ГМ PTO Серија Спецификации
станбена изградба нодуларен лив
Најголемиот пумпа Понудена 2.0 со. во.
Shift Електромагнетниот Далечински управувач
PTO излез вратило 3/4″ – 11 шпонка
Rotatable пумпа Прирабница стандард
приближна тежина 35 lbs. (15.88 Килограм.)
Макс вртежен момент
наизменичното 158 lbs.ft. (214 nm)
континуирано 111 lbs.ft. (150 nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
наизменичното 30 HP (22 kW)
Камион делови Магазин

Треба слободен ПОДДРШКА ОД ЕДЕН ОД НАШИТЕ ЕКСПЕРТИ?

ЈАВИ СЕ СЕГА >
Ни е-мејл >