Muncie FR / FA PTO Series

Muncie FR / katër PTOPërshkrim:
Muncie FR FA PTO Series, pushtet ngritje janë projektuar në bashkëpunim me inxhinierë Ford Motor Company për të përshtaten 5R110 TorqShiftR dhe 4R100 transmetimet automatike

Ka dy modele për çdo seri të disponueshme: FR63 dhe FA62 për dy automjete Wheel Drive, dhe FR67 dhe FA64 për makinë katër rrotë. FR63, FR67, dhe FA62 janë në dispozicion në të dy modeleve të largëta dhe të drejtpërdrejta pompë mali. FA64 është në dispozicion si një front bosht, drejtpërdrejtë Modeli Mount pompë vetëm. Të gjithë janë të lagësht lloj tufë fuqia ngritje.

Nëse keni ndonjë pyetje ose keni nevojë për ndihmë identifikimin PTO tuaj ose pjesë të, na kontaktoni sot, ose na telefononi hëna deri të premten ora 8 të 5pm EST në 877-766-4600 ose 407-872-1901. Ne ofrojmë të njëjtën ditë, të anijeve në mbarë botën. Vizitoni tonë Pjesë PTO web dyqan për të parë inventarit tonë.

Muncie FR67 Përmasat

Muncie FR67 Seria PTO Përmasat

Muncie FR63 Dimensionet

Muncie FR63 Seria PTO Përmasat

Key Features / përfitimet:

 • projektimi integral solenoid (FR67): Redukton kohën e instalimit
 • Magneti aktivizuar zhvendosje friksion: pozitiv, jo “përplasje gear” angazhim
 • ingranimit spiral të gjithë (FA): operacioni i qetë
 • Para-konfiguruar parzmore lidhje të: i lehtë, plug-in instalimit
 • Modelet Remote dhe direkte Mount: Versatile pompë në rritje
 • Një vit garanci: Sigurimi i cilësisë

Kërkesave të përbashkëta:

 • kamionë hale

 • Wreckers

 • Snow plugje

 • Aerial Kovë Trucks

 • Anim Back Transportuesit Lift

 • Lift Gate

Muncie EN / FA BroshuraMuncie FR / FA Series PTO Broshura

Shkarko PDF

Muncie FR / FA Series Parts BreakdownMuncie FR/FA Series PTO Parts Breakdown

Shkarko PDF

Manual Muncie FR / FA ShërbimiManual Muncie FR / FA Series Shërbimi

Shkarko PDF

Muncie FR / FA Instalimi ManualMuncie FR / FA Series PTO Instalimi Manual

Shkarko PDF

Muncie PTO FA Series Muncie FR PTO Series
Housing Construction urtë Hekuri alumin
Pump e madhe Ofruara 2.9 me. në. 2.0 cu.in.
Output Options Heshta 3/4″- 11 vizore
Rotatable Pump fllanxhë standard
përafërt Pesha 34 lbs. (15.42 Kg.)
Truck Parts Store

DUHET pa mbështetje nga një prej ekspertëve tanë?

Telefononi tani >
EMAIL SHBA >