Muncie CD10 PTO

Muncie CD10 PTOPërshkrim:

CD-10 Series Fuqia Take-Off është një makinë konstante (non-shiftable) PTO projektuar për përdorim mbi transmetimet automatike Allison dhe Caterpillar. CD-10 ofron një alternativë funksionale në para, Crank bosht shtyrë, aplikimet hidraulike pompë. Një zgjedhje e S.A.E popullore. dhe DIN drejtpërdrejta opsione pompë rritet dhe vlerësimet çift rrotullues deri 400 lb.ft. të sigurojë energji dhe shkathtësi për aplikimet më të kërkuar.

Key Features / përfitimet:

  • deri në 400 lb. ft. Kapaciteti çift rrotullues dhe 76 H.P. @ 1000 RPM: Fuqia për të përzënë pompa volum të lartë
  • Tre boshte daljes standarde në të dy llojet e akorduar dhe fllanxhë: Shkathtësi për disqet largëta pompë
  • S.A.E. “A”, “B”, “BB”, dhe “C”; NGA 5462 direkte options Mount pompë: Përshtatet pompa më të njohura
  • Multi-pozicion fllanxha direkte Mount: Lejon pompë të jetë i pozicionuar për pastrimin maksimale
  • Projektuar për të punuar me bosht PTO Zgjerime Muncie së mbi Allison 3000 dhe 4000 transmetimet seri: Pastrimin për volumin e madhe dhe pompa e ndryshueshme zhvendosjes
  • Katër Marrëveshjet kuvendit: Lejon PTO të montuar bosht lartë apo të ulët në të dyja anët e transmetimit
  • presioni vajosje Standard: Pa kosto shtesë

Nëse keni ndonjë pyetje ose keni nevojë për ndihmë identifikimin PTO tuaj ose pjesë të, na kontaktoni sot, ose na telefononi hëna deri të premten ora 8 të 5pm EST në 877-766-4600 ose 407-872-1901. Ne ofrojmë të njëjtën ditë, të anijeve në mbarë botën.

Muncie CD10 Aplikimet e përbashkëta:

  • automjete të refuzojë

  • rrugë Sweepers

  • Akulli dhe bora Kontrollit Trucks

Muncie CD10 Series BroshuraMuncieCD10 Series Broshura

Shkarko PDF

Muncie CD10 Series Pjesë BreakdownMuncie CD10 Series Pjesë Breakdown

Shkarko PDF

Manual Muncie CD10 Series ShërbimiManual Muncie CD10 Series Shërbimi

Shkarko PDF

Muncie CD10 Series Instalimi ManualMuncie CD10 Seria Automatic Transmission Options

Shkarko PDF

Muncie CD10 Series PTO Extended Heshta InstalimiMuncie CD10 Series PTO Extended Heshta Instalimi

Shkarko PDF

Specifikimet Muncie CD10 Series
Housing Construction urtë Hekuri
Raportet Speed 5
Presion Lube Hose (i nevojshëm) standard
Output Options Heshta 12
Rotatable Pump fllanxhë standard
përafërt Pesha 39 lbs. (17.7 Kg.)
Max Torque
përhershme 400 lbs.ft. (542 Nm)
i vazhdueshëm 280 lbs.ft. (279 Nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
përhershme 76 HP (57 kW)
i vazhdueshëm 53 HP (40 kW)
Truck Parts Store

DUHET pa mbështetje nga një prej ekspertëve tanë?

Telefononi tani >
EMAIL SHBA >