Muncie CD40 PTO

seri Muncie CD40 PTOPërshkrim:
Muncie CD40 Seria PTO ka aftësinë të ketë maksimale çift rrotullues prodhimit PTO për pajisjet engine jetojnë drejtuar. CD40 ka të njëjtën teknologji të projektimit si CS41, duke përfshirë grup ingranazhesh përfundojë terren dhe kushineta tepërt dhe boshte për të siguruar aftësinë maksimale të energjisë.

CD40 Series është vlerësuar për 600 lb-ft. dhe është në dispozicion me 5 Opsionet bosht prodhimit duke përfshirë plotësisht rotatable adapters pompë hidraulike. Ajo ofrohet në dy raportet e shpejtësisë dhe dy marrëveshjet e strehimit për të siguruar vende bosht të larta ose të ulëta për të dyja anët e transmetimit.

Nëse keni ndonjë pyetje ose keni nevojë për ndihmë identifikimin PTO tuaj ose pjesë të, na kontaktoni sot, ose na telefononi hëna deri të premten ora 8 të 5pm EST në 877-766-4600 ose 407-872-1901. Ne ofrojmë të njëjtën ditë, të anijeve në mbarë botën.

Key Features / përfitimet:

 • ingranazhet saktësi terren: kapacitet të lartë çift rrotullues me operacion të qetë
 • kushineta shumë i madh & komponentët: çift ​​rrotullues të lartë dhe qëndrueshmëri
 • 1410 Series largët mali bosht prodhimit: Për disqet largëta pompë
 • S.A.E. “B” dhe “C” dhe DIN 5462 Opsionet direkte Mount: Përshtatet pompa më të njohura që kërkojnë input të lartë të energjisë
 • Rotatable fllanxha direkte Mount: Lejon pompë të jetë i pozicionuar për pastrimin maksimale
 • Dy marrëveshjet e kuvendit: Lejon PTO të montuar bosht lartë apo të ulët në të dyja anët e transmetimit
 • presioni vajosje Standard: Pa kosto shtesë

Kërkesave të përbashkëta:

 • Pajisje Fire

 • Vinçat

 • Pajisje në ndërtim

 • refuzoj Pajisje

Muncie CD40 broshurëMuncie CD40 Series Broshura

Shkarko PDF

Muncie CD40 Series Pjesë BreakdownMuncie CD40 Series Pjesë Breakdown

Shkarko PDF

Manual Muncie CD40 Series ShërbimiManual Muncie CD40 Series Shërbimi

Shkarko PDF

Muncie CD40 Series Instalimi ManualMuncie CD40 Instalimi Manual

Shkarko PDF

Specifikimet Muncie CD40 Series
Housing Construction urtë Hekuri
Raportet Speed 2
Output Options Heshta 5
Rotatable Pump fllanxhë standard
Marrëveshjet e kuvendit 2
përafërt Pesha 65 lbs. (29.5 Kg.)
Max Torque
përhershme 600 lbs.ft. (813 Nm)
i vazhdueshëm 420 lbs.ft. (569 Nm)
MAX HP (@ 1,000 RPM)
përhershme 114 HP (85 kW)
i vazhdueshëm 80 HP (60 kW)
Truck Parts Store

DUHET pa mbështetje nga një prej ekspertëve tanë?

Telefononi tani >
EMAIL SHBA >